Fito Krem Prospektüs ve Tüm Sorular

Fito, 40 gramlık tüpte sunulan beyaz, yumuşak bir kremdir. Etkin madde olarak 6 g Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 g etilenglikol monofenil eter içerir.

Fito krem, dış ortamlardan gelebilecek bakterilere karşı sizi koruyabilecek bir çeper oluşturur. Cildinizin yenilenmesine ve hücrelerin hızlıca yenilenmesine etki eden bir kremdir. Fito krem, ülser, yaralar, sıyrıklar, birinci derece ve ikinci derece yanıkların tedavisi için kullanılır.

Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

Triticum Vulgare:  İlaç ambalajında ​​Latince adıyla bulunan bu etken madde aslında bildiğimiz buğdaydır. Buğdayın içerdiği cilt onarıcı maddeler özel yöntemlerle damıtılarak Fito Krem’de etken madde olarak kullanılmaktadır.
Etilenglikol Monofenil:  Renksiz, kokusuz,  homojen bir  alkol türüdür. Bu madde, kremin antiseptik ve bakterisit özelliklerini yaratır. Etilen glikol, tedavi edilen alanın sterilizasyonuna izin verir.

Fito krem içeriğinde Rigenase bulunur. “Rigenase nedir?” özel bir buğday özütüdür. Rigenase® (buğday özü), 2-fenoksietanol, polietilen glikol400, polietilen glikol1500, polietilen glikol3000, polietilen glikol4000, sıvı parafin, setil alkol, stearil alkol, gliserin, arıtılmış su içerir.

Ödem ve morlukların giderilmesi, lazer epilasyon veya ciltteki ağda sonrası cildin normale dönmesi için, kuru cilde sahip kişilerde cildi nemlendirmek ve her türlü alerji dışında bakım sağlamak için, fito krem güvenle kullanılabilir.

Fito krem hakkında merak edilen diğer sorular için yazımızın devamına bakınız.

Fito Krem Yanık İzini Geçirir mi?

Bölgeye gerekli miktarda krem sürün ve muhtemelen daha fazla krem emdirilmiş steril gazlı bezle örtün. Herhangi bir sorun yoksa sonraki uygulamalarda krem tamamen suda dağılabildiğinden ve kalıntı bırakmadığından bölgeyi önceden steril su ile temizleyin. Hasarın ciddiyetine, genişlemesine ve yerine bağlı olarak, kremin emilmesi için uygulamalar basit masajlara indirgenebilir.

Fito Krem Nerede Kullanılır?

Fito krem, ciltteki hücrelerin onarımı veya yenilenmesini gerektiren çeşitli cilt dokusu bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Krem içeriği tamamen bitkisel olduğu için her yaş ve cilt tipine uygundur. Kanıtlanmış bir yan etkisi yoktur. Fito krem ​​tedavisinde etkili olduğu çeşitli durumları sıralayabiliriz:

Hızlı kilo değişimlerine bağlı olarak vücutta oluşan kırıklar, sünnet sonrası daha kısa sürede düzelme, fistüller,deri deformasyonları

Sedef hastalığı ve egzama gibi hastalıkların (dermatoz, alerjik döküntü eritrodermik vakalar) semptomlarının giderilmesinde

Tedavi sürecinde soğuktan kaynaklanan cilt çatlakları (soğuk yanma), her derecedeki yanıklar, profesyonel cilt rahatsızlıkları ve kapanmayan yaralar,

Yaşlanmaya bağlı olarak memede meydana gelen sarkmalar, memede meydana gelen çatlaklar, kozmetik ürünlerin uygunsuz kullanımından kaynaklanan cilt lezyonları gibi cilt dokuları gibi cilt dokusunun kendiliğinden başarısız olduğu durumlarda kullanılabilir. yenileme.

Fito Krem Çatlaklara İyi Gelir mi?

Soğuk nedeniyle oluşan yüzeysel çatlaklar, karın çatlakları ve meme başı çatlaklarında Fito krem kullanılabilir.

Fito Krem Güneş Yanığına İyi Gelir mi?

Güneş yanıkları için kullanıma uygun değildir. Bunun için doktorunuzdan gerekli ilacı reçete ettirmeniz tavsiye edilir,

Fito Krem Yanık İzini Geçirir mi?

Fito krem yanık izlerini geçirmek için kullanıma uygundur. Fito krem ​​ameliyat yaralarında başarı ile, dikişli bölgelerin daha hızlı iyileşmesi, ev kazalarından kaynaklanan derin kesikler, cilt hasarları ve her türlü yanığın tedavisi ile uygulanabilir. Uygulama alanının dikkatlice temizlenmesi kremi daha etkili hale getirecektir. Doğrudan yaraya uygulamadan önce bölgenin sulanma olasılığı olduğundan doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Fito krem ayrıca ağrıyı azaltır, böylece uygulama sonrasında daha rahat olabilirsiniz.

Fito Krem Sivilceye Sürülür mü?

Ergenlik döneminde ve sonrasında oluşan sivilcelerden dolayı mutsuzsanız günde bir kez uygulayacağınız Fito krem ​​ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. temiz ve kuru cildinize ince bir tabaka halinde sürün. Ancak başlangıçta düzenli kullanıma dikkat etmelisiniz. Fito krem, sivilce izi ne kadar eski olursa, bu izlerin cilt yenilenmesi de o kadar geç olabilir. İltihaplı sivilcelerde kullanılabilen bu krem, bölgedeki iltihaplı dokunun kısa sürede iyileşmesini ve iz bırakmadan yok olmasını sağlayacaktır.

Fito Krem Dudağa Sürülür mü?

Mevsimsel dudak çatlakları ve kuruluklar insanlar için acı ve kötü görünüm oluşturur. Bu tür bir sorununuz varsa, dudaklarınıza günde en az bir kez ince bir tabaka Fito krem ​​uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra kremi yutmamaya özen gösterin.

Fito Krem Bebeklerde Kullanılır mı?

Hem bebekler hem de yetişkinler için önemli bir sorun olan pişiklerin tedavisinde özellikle yaz aylarında sıklıkla yaşadığımız bir sorundur. Fito krem, kızarıklık tedavisi sırasında hem yetişkinlerde hem de bebeklerde kullanılabilir. Yetişkinlerde kullanım genellikle hasarlı bölgenin temizlenmesi sonrası ince tabaka uygulamasından ibarettir. Fito krem bebeklerde kullanım sırasında bebeğin cildinin zarar görmesini beklemeye gerek yoktur. Koruyucu olarak da kullanılabilir. İçerik tamamen doğal olduğu için kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

Fito Krem Yüze Sürülür mü?

Fito, cilt hücrelerinin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının bölgesel tedavisinde kullanılır.

Ciltte şekil bozukluğu yaratan değişimlerde ve yaralarda; (varikoz ülserleri, radyodermatit, fistüller, uzun süre yatakta yatmaya bağlı oluşan cilt yaralarında, çatlaklarında, sünnet, epizyotomi gibi ameliyat sonrası dönemde yara iyileşmesinde)

Ekzama ve sedef benzeri belirtilerde; (Eritrodermik olgular, dermatoz, alerjik kaşıntılar)

Her derecedeki yanık; kapanmayan yaralar; mesleki nedenlerin yol açtığı cilt rahatsızlıkları,

Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı ya da değiştiği olgularda (yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlarda kullanılur. Fito krem göz çevresi ve ağız çevresine uygulamayın.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Günde en az iki kez olguların önem derecesine, yayılımlarına ve durumlarına göre, hafifçe masaj yaparak uygulanır.

Fito bir spatül ve başka uygun bir alet kullanılarak yara bölgesine sürülür.

Gazlı bez ile kapatıldıktan sonra bu bezin krem ile sıvanması önerilir. Bu sayede uygulamanın yumuşaklığı korunmuş olacaktır.

Daha sonra yeniden ilaç uygulanırken, yaralı bölgenin, aksi özellikle belirtilmediği durumlarda, bir önlem olarak temiz ve mikropsuz su ile yıkanması gereklidir. Krem tamamen suda çözünme özelliğindedir.

Hekim önerdiği takdirde, antiseptik ve antibiyotik içeren diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir.

Cilt üzerine sürülerek uygulanır.

Eğer Fito’nun etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Fito’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, Fito’yu kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz :

  • Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmelerinde.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Fito’ya karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Fito ile ilgili olarak başka bir yan etki bildirilmemiştir.

Doz Aşımı Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Fito’dan kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmış sanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

Fito Kullanmayı Unuttuğumda Ne Yapmalıyım?

Unutulan dozları dengelemek için çift doz kullanmayınız.

Fito Kullananlar İçin Tedavi Sonrası

Tedavi sonlandırıldığında herhangi bir sorun görülmesi beklenmez.

Fito Kimler Tarafından Kullanılmamalıdır?

Eğer etkin maddeye yada yardımcı maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığınız varsa.

Fito Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Topikal kullanım için öngörülen tüm ürünlerin kullanımı, özellikle uzun süreli uygulamalarda, bazı hassasiyeti arttırıcı etkide bulunabilir.

Böyle durumlarda tedavi kesilir ve gerekiyorsa uygun bir tedavi uygulanır. Duyarsız mikropların gelişmesi durumunda da aynı işlemler yapılmalıdır.

“Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.”

Hamilelik (Gebelik) Döneminde Fito Krem Kullanılır mı?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Hamile iseniz bu ilacı kullanabilirsiniz.

Tedaviniz .sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme Döneminde Fito Krem Kullanılabilir mi?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Eğer emziriyorsanız bu ilacı kullanabilirsiniz.

Fito Etken Maddesi Nedir?

İçeriğinde bulunan setil alkol nedeniyle lokal deri reaksiyonlarına (kontak dermatit gibi) sebebiyet verebilir.

Eğer reçeteli yada reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Yorum yapın