Arveles Nedir? Ne İşe Yarar? (2023 Güncel Fiyat Listesi)

Bu yazımızda “Arveles” isimli ilaç hakkında detaylı bilgiler edinebileceksiniz. Yazımızın içeriği hakkında içindekiler tablosunu açarak gitmek istediğiniz kısıma hızlıca gidebileceksiniz. Kabaca bahsetmek gerekirse, bu yazının içinde Arveles’e ait bir çok bilginin yanında, “Arveles Nedir?”, “Arveles eczane fiyatı ne kadar?”, “Arveles ne işe yarar?”, “Alkol ile birlikte kullanılır mı?” gibi sorularınızın yanıtlarını bulabileceksiniz. 

İÇİNDEKİLER 

 1. Kaç Saatte Bir İçilebilir?
 2. Etken Maddesi Nedir?
 3. Satış Fiyatları
 4. Ateş Düşürür Mü?
 5. Alkol ile Etkileşimi Nasıldır?
 6. Yan Etkileri

Arveles Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Arveles, ağrıyı tedavi etmek için kullanılan ağrı kesici bir ilaçtır. Ayrıca arveles’in ateş düşürücü özelliği de vardır ancak ateş düşürmek için kullanılması tavsiye edilmez. Çok sık Arveles kullanımı yaygın olarak, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı, gibi yan etkilerin görülme sıklığını arttıracaktır. Arveles 18 yaşın altındakilere kullanımı uygun değildir.

Arveles ve Ağrı Kesicilerin Tehlikeli Yanları

Etken Maddesi Nedir?

Arveles hakkında daha detaylı bilgi edinmek için içindekiler kısmından başlıklara göz atabilirsiniz. Arveles sık sık reçete edilen bir ilaçtır. Ancak sık reçete edilmesi “Arveles nedir?” sorusuna tatmin edici bir cevap oluşturmuyor. Halk arasında kireçlenme olarak bilinen artrozdan diş ağrısına kadar birçok ağrıya karşı kullanılan Arveles’in etken maddesi Deksketoprofen’dir.

İlacın ağrı kesici yanında iltihaplara karşı tedavi edici özelliği de bulunuyor.

Arveles Nasıl Kullanılır? En Fazla Ne Kadar İçilmelidir?

Arveles ortadan kırılarak 2 parça halinde kullanılabilir. Ağrı olduğunda yemeklerden sonra, en fazla günde 2-3 adet tüketilebilir. Kullanmadan önce prospektüsünü detaylıca okumanız tavsiye edilir. Yan etkilerini araştırmadan kullanım sağlamanız halinde, ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Ağrınız geçtikten sonra kullanmayı bırakabilirsiniz. Arveles su ile birlikte tüketilmelidir. Yemekten hemen sonra almak yerine 30 dakika kadar bekleyerek alırsanız daha hızlı etkisini görebilirsiniz. Arveles ağrı kesici tablet yan etkilerini en aza düşürmek için uygun kullanımı günde 150 dozu geçmeyecek şekilde 8 saat ara ile içilmelidir. Arveles tablet ve ampul olarak iki çeşit türü vardır. Sizlere öncelikle Arveles tablet formunda sık sorulan sorulardan birisi olan “Arveles kaç saat arayla içilir?” cevabını vereceğiz.

man with bruises on hands

Normal reçete ile verilen Arveles film kaplı tablet ve 50mg/2 ml ampul formlarında bulunuyor. Tablet formu, 25 mg ve iki parça olarak kullanılabilmesi için çizgili olarak üretiliyor. Ampul formunda 2 ml’lik 6 ampul, tablet formlarında ise kutuda 20 tablet bulunuyor. Öncelikle Arveles yaygın olarak kullanılan ağrı kesici özelliği olan ve Deksketoprofen etken maddesi içeren 24mg beyaz yuvarlak tablettir.

Arvelesin Faydaları Nelerdir?

Arveles ağrı kesici özelliği yaygın olarak kullanılan, Adet sancıları, diş ağrısı, kas burkulmaları ve gerilmeleri , gibi kısa süreli ağrılı durumları tedavi etmek için kullanılır.

Arveles Kaç Saatte Bir İçilir?

İlaç kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Ağrı kesicinin etkisini görmeyince bir tane daha içme düşüncesine kapılıp kendinize ağrıdan daha ciddi sorunlar açabilirsiniz. İlacı Yetişkinlerde: 8 ve 12 saatte bir 50 mg doz alarak kullanılmalıdır. 6 saat arayla tekrar edilebilir günlük 150 mg dozu geçmeyecek şekilde kullanıma uygundur.

Arveles’i Çok İçersem Ne Olur?

Eğer gereken talimatlara uymayıp doz kullanmayı aştıysanız ilk öncelikle yapmanız gereken doktorunuza yada sağlık kurumuna başvurmalısınız. Eğer Arveles’i 1 den fazla içtiyseniz karşıalacağınız durumlar; Aşağıdaki liste, Arveles ile ilişkili daha yaygın olanlardan bazılarını içermektedir. İlacınızla ilişkilendirilebilecek yan etkilerin tam listesini bulmanın en iyi yeri, ilaçla birlikte verilen üreticinin basılı bilgi broşüründedir. Alternatif olarak, aşağıdaki referans bölümünde bir üreticinin bilgi broşürünün bir örneğini bulabilirsiniz. Aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya sorun yaratırsa doktorunuz veya eczacınızla konuşun. Birden fazla kullanımda oluşacak yan etkiler

 • Kusma / mide bulantısı,
 • Karın ağrısı

Bu yan etkilerin dışında daha nadir görülen yan etkileri; ateş, bulanık görme, halsizlik, uyku hali, ağız kuruluğu, yorgunluk hissi, kaşıntı, üşüme, deride döküntü ve tansiyon düşüşü veya yükselişi ve kas katılığı yer alıyor.

young man in sleepwear suffering from headache in morning

Arveles Eczane Satış Fiyatı Ne Kadar? (2021 Satış Fiyatı)

TarihEtiket FiyatıKamu Fiyatı
9.7.202229,96 TL26,96 TL
19.02.202223,44 TL21,1 TL
20.02.202117,1 TL17,1 TL
19.02.202014,27 TL14,27 TL
19.02.201912,74 TL12,74 TL
19.02.201810,09 TL10,09 TL
20.02.20178,78 TL8,78 TL
23.02.20167,94 TL7,94 TL
22.02.20167,94 TL7,94 TL
04.09.20157,81 TL7,81 TL
01.06.20157,51 TL7,51 TL
11.04.20157,37 TL7,37 TL
10.04.20157,37 TLTL
Arveles Tarihsel Fiyat Değişimleri

Arveles reçetesiz satın alınabilir. Arveles 2019 yılında 12,00 TL iken 2020 yılında 2 TL artış göstermiş olup şuan güncel fiyatı 14 TL‘dir. Bu fiyat 2021 yılında da geçerli olacaktır. Bu aşamada en doğru bilgiyi en yakın eczaneyi arayarak alabilirsiniz.

Arveles Arka Arkaya 2 Adet İçilebilir mi?

Lütfen unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız. Doktorunuzun bilgisi olmadan, ilacınızın dozunu kendi isteğinize göre değiştirmeniz durumunda, çeşitli sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Arveles’i kullanmanız gerekenden fazlasını kullandıysanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz. Lütfen ilacın ambalajını veya kullanma talimatını da yanınıza almayı unutmayınız.

Arveles Mide Ağrısı Yapar Mı?

Tedavinin başında herhangi bir mide/bağırsak yan etkisi fark ederseniz (ör. mide ağrısı, mide yanması veya kanama), antiinflamatuvar ilaçların uzun süreli kullanımına bağlı olarak herhangi yan etkiden biri önceden meydana gelmişse ve özellikle yaşlıysanız derhal doktorunuza söyleyiniz.

Arveles Ateş Düşürür mü?

Arveles ağrı kesici olup bununla birlikte içinde bulunan bazı endikasyonları sayesinde ateş düşürücü özelliği de vardır. Ancak ateş düşürmek için kullanılması tavsiye edilmez. Bunun için ilk olarak doktorunuza başvurup gerekli ateş düşürücü ilacı yazdırıp kullanmanız önerilir.

Arveles Diş Ağrısına İyi Gelir mi?

Arveles etken maddesi deksketoprofen olan bir ağrı kesici olduğu için, Diş ağrısı adet ağrıları, baş ağırlarında kullanılabilir. Arveles çeşitli diş ağrılarını kesebilmektedir.

Arveles Baş Ağrısına İyi Gelir mi?

Evet Arveles kısa süreli baş ağrılarını geçirebilir. Hangi ağrı kesiciyi kullanmalıyım diye eşleştirme yaparsanız genel olarak Arveles mi Dolorex mi eşleştirmeleri yapılıyor. Genel olarak baş ağrılarını geçirmek için Arveles kullanılmaktadır.

Hamileler Arveles Kullanabilir mi?

Emzirme dönemi ve hamileliğin son 3 ayı, Orta yada ciddi böbrek sorunları, Hazımsızlık ve göğüste yanma, durumlarında Arveles kullanılmamalıdır. Siz her koşulda doktorunuzdan bilgi almanız gerektiğini sakın unutmayın.

Regl Döneminde Kullanılır mı? Arveles Ağrı Kesici Adeti Geciktir mi?

Yalnızca Arveles değil, diğer ağrı kesici ve ilaç türleri adet düzensizlikleri oluşturabilir, buna dahil olarak Arveles de adetinizi geciktirebilir. Arveles adet dönemlerinde adetinizi geciktirebilir, Ancak “arveles adeti keser mi?” sorusuna yanıt olarak aşırı kanamanızı azaltabilir diyebiliriz.

Dolapta mı Dışarıda mı Saklanmalıdır?

Tüm ilaçları çocukların ulaşamayacağı ve göremeyeceği bir yerde saklayın. Doğrudan ısı ve ışıktan uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın. Buzdolabında saklanması gerekmez.

Arveles Migrene İyi Gelir mi?

Her baş ağrısının migren olduğunu düşünüp ilaç içilmesi hiç bir zaman tavsiye edilmemiştir. Arveles’in ağrı kesici özelliği vardır ancak migrenin türüne bağlı olarak bazı tür migren ağrılarını etsizi hale getirmektedir. “Arveles migren tedavisinde kullanır mı?” diye sorduğunuzda. İlaç prospektüsü incelendiğinde kullanım alanları için böyle bir ibare görülmez. Fakat bazı doktorlar hafif ağrıları dindirmesi amacıyla tavsiye ediyor. Bu konuda da doktor tarafından reçete edilmesi gereklidir. Kendi başınıza karar vererek veya internetten araştırma yaparak ilaç kullanmayınız.

Arveles Muadili İlaçlar Hangileridir?

Arfen, Darkin, Deksalgin, Dex-forte, Dexday, Dexenje, Dexfull, Dexiren, Dexmol, Dexofen, Dexpro, Elektra, Grot, Ketavel, Ketesse, Leodex, Longdex-xr, Metadem, Rastel, Sertofen, Vanceryl, Varles, Velores, Zirven olmak üzere toplamda 24 adet muadil bilgisi yaptığımız araştırmalar sonucunda bulduğumuz Arveles muadili ilaçlardır. Ancak unutmayın ki; doktor tarafından kullanmanız istenmediği sürece farklı alerjik reaksiyonlar veya yan etkiler yaşayabilirsiniz. Bütün ilaçlar doktor tavsiyesi ile alınmalıdır.

Alkol İle Birlikte (Öncesi veya Sonrasında) Arveles Kullanılabilir mi?

Arveles ile alkol kullanılıp kullanılmaması ile ilgili öncelikle doktorunuzdan bilgi almalısınız. Bilinen bilgilere göre Arveles ile alkol alınmaz. Arveles alkol etkileşimi ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Hiçbir ilacın alkol ile birlikte kullanılması tavsiye edilmez. Doktorunuza ve eczacınıza danışmadan, ilacınızın asla farklı bir bileşik ile etkileşime girmesine izin vermeyiniz. Lütfen doktorunuza danışmadan hareket etmeyiniz. Arveles alkol ile birlikte tüketildiğinde Mide kanaması. riski oluşabilir. Sindirim sistemini de yavaşlatabilir bu nedenle yan etkilerini daha şiddetli görebilirsiniz.

Arveles ile alkol kullanımı hakkında daha fazla bilgi için, Arveles ve Alkol makalemizi inceleyebilirsiniz.

Arveles ile alkol tüketilmemelidir. Arveles Alkol ile olan etkileşimi tehlikeli olabilir. Lütfen alkol ile birlikte ne kadar hafif olursa olsun, hangi ilaç olursa olsun doktorunuza danışmadan hareket etmeyiniz. Hiçbir ilaçla birlikte alkol alınması tavsiye edilmez. Baş dönmesi ve sersemlik yaşamanız durumunda ise yine doktorunuza başvurmanız gerekir. Arveles 200 mg etanol içerir. Bu da 5 ml biraya veya 2.08 ml şaraba eş değerdir. Bu nedenle alkol bağımlılığı olanlar, hamile veya emziren kadınlar, karaciğer hastalığı olanlar ya da epilepsi hastaları kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar.

18 Yaşından Küçükler veya Çocuklar Arveles Kullanabilir mi?

18 Yaşın altındaki bireylerde Arveles kullanımı uygun değildir. Çocuklar için doktorunuzun tavsiye edeceği ağrı kesiciler haricinde başka bir ilaç kullanmayınız.

Arveles Hangi Ağrılara İyi Gelmektedir?

Migren, Baş ağrısı, Diş ağrısı, Kırık çıkığa bağlı ağrılar, Şiddetli böbrek ağrısı, Ağrılı adet, Kireçlenme ve romatizma kaynaklı ağrılar, Ameliyatı takip eden dönemdeki ağrılara karşı etkili oluyor. Diş Ağrısı , kas gerginliği veya adet kramplarına bağlı rahatsızlık nedeniyle oluşabilecek kısa süreli ağrıların tedavisinde kullanılır . Söz konusu ağrıların kaynaklarının farklı olabileceği dikkate alınarak tüm ilaçlar gibi Arveles’in de doktor tarafından tavsiye edilmedikçe kullanılmaması gerekiyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=sdCcfc16vQ4

Kaç Saatte Bir Arveles Alınabilir?

Genel olarak ilaçların arka arkaya içilmesi tavsiye edilmez. Doktorunuz sizlere tavsiye etmediği sürece arka arkaya ilaç kullanmayın. Arveles kullanım amacı ağrı kesici olmakla beraber oluşan ağrıyı kesmekte çok güçlü bir ilaçtır. İlk kullanımdan sonra ağrınız kesileceği için 2. kullanıma ihtiyaç duymayacaksınız. Ancak Arveles en erken 6 saatte 1 kullanılabilmektedir. Arveles Kullananların Yorumları

 1. “Gaz sıkışmasında çok kullanıyorum etkisi diğerlerine göre iyi reflü olmama rağmen bir yan etkisini görmedim”
 2. “Diş için kullanıyorum günde 2 veya 3 kere ama dişim geçmedi apse falan yaptı mahvoldum her yediğimde de miğdeme ağrı giriyor”
 3. “Çok sık baş ağrıları için kullandığım bir ilaç”

Arveles Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Arveles’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerdeyan etkiler olabilir. Olası yan etkiler ne sıklıkla ortaya çıkma olasılıklarına göre aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki Arveles yan etkileri, yan etki görülen hastalar arasında en çok rastlanan etkilerdir. Mide bulantısından iltihaplanmaya kadar bir çok yan etkisi olan Arveles kullanılmadan önce mutlaka bir hekime danışılmalıdır. Eğer baş veya diş ağrınız için Arveles almaya karar verdiyseniz, öncesinde doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Arveles alırken bekleyebileceğiniz birkaç yaygın yan etki, kalp yanması, ishal, kusma ve hazımsızlıktır. Nefes darlığı, şiddetli mide krampları , kan kusma veya dışkıda kan görürseniz derhal tıbbi yardım alın. Bunlar, Arveles’in komplikasyonlar yaratabilecek bazı ciddi yan etkileridir. Önemli : Aşağıdaki nadir fakat muhtemelen ciddi semptomlardan herhangi birini yaşarsanız, Arveles kullanmayı bırakın ve hemen tavsiye için doktorunuza başvurun:

 • Hırıltı veya nefes darlığı gibi nefes alma güçlüğünüz varsa.
 • Ağzınızın veya yüzünüzün çevresinde şişlik veya kaşıntılı deri döküntüsü gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa.
 • Kan veya siyah dışkı alırsanız, kan (kusma) veya şiddetli mide ağrılarınız varsa.

Eğer,yan etkiler kötüleşirse veya bu kullanma talimatında listelenmeyen yan etkilerin meydana geldiğini fark ederseniz, lütfen doktorunuz veya eczacınıza başvurunuz.

 • Kusma / mide bulantısı,
 • Karın ağrısı
 • Ampul formunda enjeksiyon bölgesinde yanma, morarma ve kızarıklık yaygın olarak görülüyor.

Bu yan etkilerin dışında daha nadir görülen yan etkileri; ateş, bulanık görme, halsizlik, uyku hali, ağız kuruluğu, yorgunluk hissi, kaşıntı, üşüme, deride döküntü ve tansiyon düşüşü veya yükselişi ve kas katılığı yer alıyor. İshal, Sindirim sorunları, Baş dönmesi, Halsizlik, Bulanık görme,  Ateş, Kansızlık, Baş ağrısı, Uyku düzensizlikleri, Karın ağrısı, Uyku hali, Kızarma, Kabızlık, Keyifsizlik, Ani kasılmalar gibi kullanımdan sonrası bu tarz zararları görmeniz mevcuttur. Astım hastaları veya alerjisi olanlar, hamileler, emziren anneler, karaciğer ve böbrek sorunları olanlar, kalp ve kan dolaşımı ile ilgili sorunları olanlar, tansiyon hastaları, pıhtılaşma problemi olanlar ve herhangi bir rahatsızlığı olanlar, kullanmadan önce bir uzmandan yardım almalıdır.

Arveles Kullanım Talimatı (PDF Prospektüsü)

Yorum yapın