Anestol Pomad Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Beyaz renkte homojen, kıvamlı pomaddır. 10 g ve 30 gr’lık alüminyum tüplerde ambalajlanmıştır.

Lokal anestezikler (bölgesel uygulanan uyuşturucu) ve antipruritikler (kaşıntıyı önleyen) grubuna dahil olan bir ilaçtır.

Anestol pomad, Antiaritmik ve lokal anestezik olarak kullanılır. Lidokain içerir ve, eczanelerden ve tıbbi malzeme mağazalarından satın alınabilir. Reçete edilmesi ardından satın aldığınızda sizlere net bir şekilde Anestol Pomad nedir cevabını vermez. Yazımızda Anestol pomad ne için kullanılır, Nerelere Sürülebilir veya sürülmez gibi Anestol Pomad hakkında sık sorulan soruların hepsinin yanıtını bu yazımızda bulabilir inceleyebilirsiniz.

Anestol Pomad Nerelerde Kullanılır?

Bu krem kapalı yara ağrılarında anlık olarak acının etkisini düşürmede kullanılır. Acı olan bölgeye uygulandıktan sonra yarım saate etkisini gösterir ve ortalama 4 saat acıyı hissetmezsiniz. Anestol Pomad yaraları iyileştirmek için kullanılmaz. Anestol Pomadın kullanım alanları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 • Vajinal bölge
 • Ağda yapılacak bölgeye
 • Hemoroid acısını dindirmek
 • Geciktirici etkisi olduğu için cinsel ilişkide Hissizlik etkisi verdiğinden tercih edilmektedir.
 • Kapalı yaraların acısını dindirmek
 • Anlık ağrıyı kesmek için
 • Lazer epilasyon sonrası acıyı azaltmak için kullanılır.
 • İlk gece kaydırıcı olarak kullanılabilir.
 • Küpe deldirirken acıyı hissetmemeniz için kullanılabilir.
 • İlişkide acıyı azaltmak için kullanılır.
 • Dövme yaparken acı çekmemek için kullanılabilir.
 • Bıyık ve kaş bölgesinde ağda sonrası acıyı azaltmak için
 • İğneli epilasyon tedavisinde kullanılabilir.
 • Meme ucu çatlaklarında kullanılabilir.
 • Basura iyi gelir.
 • Yara deri yüzeyinde hasarların acısını azaltmakta kullanılabilir.
 • Güneş yanıkların acısını dindirmek için kullanılabilir.

Kullanıldığı bölgeler yukarıda belirtildiği gibidir. Bu bölgelere Anestol Pomad nasıl uygulanacağı aşağıda yazılarımızda mevcuttur.

Anestol Pomad Vajinada Nasıl Kullanılır?

En sık sorulan sorulardan biri de genital bölgeye Anestol Pomad krem ​​nasıl uygulanacağıdır. Vajina bölgesine ağda veya lazer epilasyon uygulamak isteyenler, ağrısız ağda yapmak için genital bölgeye uygulayarak kullanabilirler.

Anestol kremi vajinal yolla nasıl uygulanır; Sadece yüzeysel olarak vajina bölgesine sürülen bu krem ​​vajinaya uygulanmamalıdır. Vajinaya uygulanmaması gereken bu krem ​​yarım saat içinde etkisini göstermeye başlayacaktır.

Anestol Pomad Hemoroid İçin Kullanılır mı?

Anestol Pomad hemoroidi tedavi etmez veya geçirmez ancak anlık olarak uyuşturarak acıyı dindirebilir.

Anestol, ağrı ve ağrıyı belirli bir süre dindirmek için en çok kullanılan hemoroid kremlerinden biridir. Hemoroid ağrısını belli bir süre rahatlatmak için makat çevresine küçük bir miktar uygulamak yeterlidir.

Anestol Pomad Ağda Öncesi Nasıl Kullanılır?

Ağda yaparken dayanmakta güçlük çekebileceğiniz acıları, özellikle genital bölge ve koltuk altı ağdalarını yaparken ağrı hissetmek istemiyorsanız ağda yapmadan önce o bölgeye Anestol Pomad kremini sürmeniz yeterli olacaktır. Sürdükten yarım saat sonra his kaybı yaşadığınızda ağda yapabilir acınızı daha aza indirebilirsiniz. Kol ve bacak ağda bölgelerine de uygulayabilir aynı durumda acıdan kurtulabilirsiniz.

Koltuk altı, genital bölge, bacak, kol veya yüzde ağda yapılırken ağrı hissetmek istemiyorsanız ağda yapmadan yarım saat önce bölgeye kremi sürmeniz yeterlidir. Duygu kaybı oluşmaya başladığında, acısız bir şekilde ağdaya başlayabilirsiniz.

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır?

Cinsel ilişki sırasında kadın ağrıdan korunmak için vajinanın yüzenine sürebilir. Vajina içine uygulanmamalıdır. Cinsel ilişkide ağrıdan korkanlar ve ilk gece stres yaşayanlar, bu kremi vajina çevresine sürmesi yeterlidir. Anestol Pomad etkisini yarım saate gösterecektir.

Anestol Pomad Geciktirici Olarak Kullanılır mı?

Anestol kremin geciktirici etkisi olduğu bilinmektedir. Uygulama yapılan bölgede uyuşma etkisi yaratan bu krem ​​geciktirici olarak kullanılıyorsa çok az sürülmelidir. Aşırı uygulama hassasiyet kaybına neden olacağından dikkatli kullanılmalıdır. Anestol, cinsel ilişkiden yarım saat önce geciktirici bir merhem olarak uygulanır.
Cinsel ilişki sırasında ilk gece korku veya acıdan korkanlar sadece vajinaya sürmelidir. Kremi uyguladıktan hemen sonra seks yapmak yanıklara neden olabilir.

Anestol Pomad Geciktirici: Anestol’ün ne kadar miktarda kullanılacağı uygulama yapılan yüzeyin genişliğine bağlıdır ancak mümkün olan en az dozda ilaç kullanılmalıdır. Anestol’ü uygularken ilacı ilgili yüzeye (penise) bir miktar sürünüz ve yediriniz, daha sonra bir süre derinin ilacı emmesini bekleyiniz. Anestol Pomad yerine bu konu için üretilmiş geciktiricili krem kullanmanız tavsiye edilir. Anestol Pomadın içeriğinde, lokal anestesi kremleri ve antipruritikler bulunuyor. Bu etken maddelere alerjiniz varsa sizin için tehlikeli sorunlara yol açabilir. Kremi kullanmadan önce doktorunuza başvurun.

Anestol Pomad Yanık İçin Kullanılır mı?

Bir yara veya yanık meydana geldiğinde, doğrudan açık bir yara veya yanığa Anestol Pomad uygulamayın. Gerekli pansuman yapıldıktan sonra uygulayabilirsiniz. Oluşan yanıklara Silverdin krem uygulayabilirsiniz.

Anestol Pomad Basura İyi gelir mi?

Kremin kullanım sebebi bölgesel ağrıları anlık uyuşturmada kullanılır. Makat bölgesinde basur ağrılarını anlık gidermekte kullanılır ancak ağrıyı sürekli kesmez. Krem, halk arasında bölgesel uyuşturucu olarak bilinen Anestol Pomad doktor tavsiyesi ile makat bölgede kullanılır. Krem, anal bölgede ağrı ve acıyı bir süre geçici olarak önleyecektir.

Anestol Pomad Yüze Sürülür mü?

Yüze Anestol merhem sürülür mü sorusuna cevap vermek için sadece yüzün sorunlu bölgesine veya tedavi edilecek bölgeye uygulamak yeterlidir. Örneğin bıyık bölgesini ağda yapacaksanız sadece bu bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.

Anestol Pomad Pişik İçin Kullanılır mı?

Pişik oluşan bölgede oluşan acının etkisini düşürmek için kullanılabilir ancak pişiği ortadan kaldırmaz veya tedavi etmez. Pişik sancıları ve yanık acılarını daha az duymanızı sağlar, Öncelikle pişik için doktorunuza başvurun ve pişik ilaçları reçete ettirin. Anestol Poda pişik tedavilerinde kullanılmaz.

Anestol Pomad Reçetesiz Satılır mı?

Kreme ihtiyaç duyduğunuz her anda eczanelerden reçeteli veya reçetesiz satın alabilirsiniz.

Anestol Pomad Etki Süresi

Bölgeye uygulandıktan yarım saat sonra etkisini göstermeye başlayacaktır.

Anestol merhem sürüldüğü bölgede yarım saat sonra etkisini göstermeye başlar. Kremi uyguladıktan sonra yarım saat bekleyin. Etkisi ortalama 4 saat sürebilir.
Bu krem, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde, oda sıcaklığının altında 30 C olmalıdır.

Kutuda veya kendisinde garip bir şey fark ederseniz Anestol Pomad kremini kullanmayın. Son kullanma tarihi geçmiş kremler ve ilaçlar kullanmaktan kaçının
Bu yazımızda sizlere detaylı olarak Anestol Pomad hakkında bilgileri elimizden geldiğince aktardık. Ancak bu yazılar bir doktor veya bu alanda profesyonel olan bir kişi tarafından yazılmamış olup yazılan yazılarımız alanında uzman olmuş kişiler için uygundur. Siz ilacı kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.

Bu kremi daha önce kullandıysanız veya şimdi kullanıyorsanız; Yazımızın yorumlar kısmına kullanıcı deneyimlerinizi yazabilir, görüş ve önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Gerektiğinde günde birkaç defa uygulanabilir.

Bir seferde uyguladığınız Anestol dozu 5 gramı aşmamalıdır. Bu miktar 250 mg lidokaine karşılık gelir.

Günlük 17-20 g Anestol (850-1000 mg lidokaine eşdeğer) dozunu aşmayınız.

Çok geniş yüzeye, çok sık uygulama ile aşırı duyarlılık ortaya çıkabileceğinden bu şekilde kullanmanız önerilmez.

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde; uygun bir miktar Anestol’ü uygulama yapılacak bölgeye iyice yedirerek sürünüz.

İlacı kullanacak kişinin çocuk olması durumunda, doktorunuz daha düşük bir doz önerebilir.

Yaşlılarda kullanımına ilişkin özel bir bilgi yoktur ancak etki göreceğiniz mümkün olan en düşük dozda kullanmayı tercih ediniz.

Şiddetli karaciğer yetmezliğiniz var ise bu durumu doktorunuza bildiriniz. Böbrek yetmezliği durumunda ilacınızın dozunda bir değişiklik yapılması gerekmemektedir, ancak bu durumu da doktorunuza bildiriniz.

Eğer Anestol ’ün etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Doz Aşımı Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Anestol ’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

Anestol Kullanmayı Unuttuğumda Ne Yapmalıyım?

Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

Anestol Pomad Kimler Tarafından Kullanılmamalıdır?

Anestol ve amid tipi anesteziklere karşı aşırı duyarlı (alerjik) iseniz,

Merhemin sürüleceği yerde enfeksiyon varsa ve enfeksiyon tedavi edilmiyorsa,

Hastanede değilseniz ve düzensiz kalp atışı için ilaç (amiodaron veya sotalol gibi) alıyorsanız bu ürünü kullanmayınız.

Anestol Pomad Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Bakterilerin kana karıştığı şiddetli enfeksiyon (sepsis) geçiriyorsanız veya ilacın uygulandığı bölgedeki mukoza ciddi olarak hasar görmüş ise. Bu durumda ani emilim riski olabileceğinden, Anestol uygulanırken dikkatli olunmalıdır.

Bilinen bir ilaç aleıjiniz varsa. Anestol kullanırken dikkatli olunuz. Para-aminobenzoik asit türevlerine (prokain, tetrakain, benzokain gibi) alerjisi olan hastalarda lidokaine karşı duyarlılık görülmemiştir.

Anestol’ü etkili ve güvenli kullanabilmeniz uygun dozla ilgilidir. Mümkün olduğu kadar küçük dozlar kullanmanız önerilir. Özellikle yaşlı hastalarda, çocuklarda ve açık yara uygulamalarında bu hususa dikkat ediniz.

Ciddi kalp rahatsızlığınız varsa,

Özellikle geniş deri yüzeylerine ve bilhassa da oklüzyon (kapalı pansuman) altında uygulandığında kalp ritm bozuklukları, nefes alma zorluğu, koma ve hatta ölüme yol açabilmektedir.

Anestol’ün gözle temasından kaçınınız. Gözde tahriş gözlenmiş olup ayrıca koruyucu reflekslerin kaybı nedeniyle kornea tahrişi ve potansiyel aşınma olasılığı da vardır. Gözle temas gerçekleştiği takdirde gözünüzü derhal su veya tuzlu su ile yıkayınız ve duyu geri gelinceye kadar gözünüzü koruyunuz.

Düzensiz kalp atışınızın tedavisi için amiodaron ile tedavi ediliyorsanız. Bu durumda, yakın gözlem altında tutulmalısınız ve elektrokardiyogramınızın çekilmesi düşünülmelidir.

Pomadın sürüleceği yerde enfeksiyonunuz varsa. Bu sizin için geçerliyse, doktorunuz Anestol ile birlikte başka bir ilacı kullanmanızı isteyebilir.

Kötü huylu tümörünüzün olmadığı Anestol tedavisinden önce belirlenmelidir.

Eğer makatınızda kanama ve tahriş olursa Anestol tedavisine son veriniz.

Yüksek dozda makattan uygulama yapılırsa. Merkezi sinir sistemi yan etkileri gözlenir.

Anestol, kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobinin yapısını oluşturan maddenin sentez bozukluğundan dolayı ortaya çıkan, ataklar halinde gelen ve birçok organ sistemini etkileyen hastalığı (porfiri) olan hastalarda sadece daha güvenli bir alternatif ise verilmelidir. Uygun önlemler savunmasız hastalar için alınmalıdır.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız

Anestol Pomad İle Birlikte Yiyecek ve İçecek Tüketimi

Belirtilen ilaç ile birlikte tüketilmesi sakıncalı olan yiyecek ve içecekler nelerdir? Ne yemeli veya ne yememeliyiz?

Anestol deri ve mukozaya bölgesel olarak uygulandığından etkisinin yiyecek ve içeceklerden etkilenmesi beklenmez.

Anestol Pomad Gebelikte Kullanılır mı?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Doktorunuz tarafından gerekli görülmediği sürece gebelik döneminde Anestol kullanmayınız.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme Döneminde Anestol Pomad Kullanılabilir mi?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Anestol Pomad anne sütüne geçebilir. Emzirme döneminde, doktorunuz önermedikçe Anestol kullanmayınız.

Anestol Pomad Etken Maddesi Nedir?

Bu tıbbi ürün her dozunda 0.009 g metil paraben ve 0.021 g propil paraben (hidroksibenzoat) içermektedir. Aleıjik reaksiyonlara (muhtemelen gecikmiş) sebebiyet verebilir.

Bu tıbbi ürün her dozunda 11.970 g propilen glikol içermektedir. Ciltte tahrişe neden olabilir.

Diğer İlaçlar İle Birlikte Anestol Pomad Kullanılır mı?

Tokainid, meksiletin, amiodaron veya sotalol gibi kalp ritim bozukluğunun tedavisi için kullanılan ilaçlar,

Beta blokörler (örn. simetidin, propranolol) gibi kan basıncını düşüren diğer ilaçlar,

Diğer lokal anestezikler.

Anestol Pomad Yan Etkiler Nelerdir ?

Tüm ilaçlar gibi Anestol’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa Anestol’ü kullanmayı durdurun ve derhal doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

 • Yüz, dudaklar, dil veya boğazda şişlik (yutkunma güçlüğüne neden olabilir)
 • El, ayak ve ayak bileğinizde aniden meydana gelen ciddi şişme
 • Zor nefes alma
 • Ciltte küçük kabarcıklara birlikte görülebilen ciddi kaşıntı

Bunlar çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bu yan etki sizde mevcut ise, sizin Anestol’e karşı ciddi aleıjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Anestol’ün yan etkileri diğer amid tipi lokal anesteziklerin yan etkilerine benzerdir. Bu yan etkiler genellikle doza bağımlıdır ve yüksek dozda uygulama veya ilacın gerekenden hızlı emilmesi durumunda kana geçen miktarının artmasına bağlı olarak görülebilir. Bunun yanında aşırı duyarlılık, idiosenkrazi (nedeni bilinmeyen duyarlılık reaksiyonları) ve tolerans azalmasına bağlı yan etkiler de oluşabilir. Ciddi yan etkiler genellikle tüm vücudu etkiler (sistemik). Bu yan etkiler arasında sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, titreme, nöbet (konvülsiyon) sayılabilir.

Yorum yapın