Grip ve Nezle Öksürüğüne Karşı Siyah Turp ve Bal Karışımı Faydaları

Siyah Turp (Kara Turp) Ve Bal Karışımının Faydaları Nelerdir ?

Genellikle öksürük önleyici olarak bilinen siyah turpun aslında bilinmeyen pek çok faydası bulunmaktadır. Bunların en önemlisi de kanser hücrelerine karşı adeta bir doğal antioksidandır.

Ayrıca siyah turp çiğnemek diş etlerine de faydalıdır. Bu nedenle küçük çocuklara verilir ve dişlerinin güçlenmesi sağlanır. İltihapları iyileştirir ve daha sağlıklı dişlerin çıkmasını sağlar.

Üstelik soda görevini de üstlenen siyah turp (kara turp) şişkinlik ve mide ağrısı problemlerine de birebirdir. Biraz acılı olabileceğini kabul etmekte fayda bulunuyor ancak siyah turp suyunun aynı zamanda mükemmel bir uyku kalitesi sağladığını da bilmek gerekiyor. Siyah turp (kara turp) ile bal birleşiminin tarihi çok eskiye dayanıyor. Yaralanmalarda ve ağrı ya da sindirim problemlerinde çok fazla kullanılan bu ikili, en çok öksürük tedavisinde başarı göstermiştir.

Soğuk algınlığına iyi gelebilecek siyah turp ve bal karışımı etkisinde olan diğer en iyi 5 bitkisel karışım için makalelerimize aşağıdan göz atabilirsiniz.⬇️

?Bal Limon Tarçın Karışımı (?incele)

?Bal Zerdeçal ve Zencefil Karışımı (?incele)

?Karabiber ve Bal Karışımı (?incele)

?Zencefilin Sağlığa Faydaları(?incele)

?Kuşburnu, Ihlamur ve Limon Karışımı (?incele)

Siyah Turp Ve Bal Karışımının Hazırlanışı (Kara Turp Karışımı)

Siyah turp ve bal karışımı için öncelikle doğal bala ve yine mevsiminde yetişmiş doğal turpa ihtiyaç vardır. Turpun alt kısmı diz bir şekilde kesilir ve bir tabağa oturtulur. Daha sonra bir bıçak ya da oyacak yardımı ile turpun içi oyulur. Oyulan turpun içine doğal bal doldurulur. Birkaç saat beklenir ve ballı sıvı tabağa akmaya başladığında karışım hazırlanmış olur. Daha fazla bekletilir ise fazla acı bir karışım elde edilmiş olur. Bu nedenle en ideali en fazla 3 saat bekletmektir. Hamile ve emziren kadınlar bu karışımı kullanmadan önce doktordan onay almalıdır.

Siyah turp içine bal dökülüp tüketilmesi öksürüğe oldukça etkilidir. Peki siyah turp içine bal nasıl hazırlanır videodan izleyebilirsiniz.

Grip Ve Nezle Öksürükleri

Kış aylarında bir salgın haline gelen grip ve nezleler en çok öksürük şikâyetlerini doğuruyor. Ancak siyah turp ve bal karışımı doğal bir öksürük şurubu görevini üstleniyor. Ayrıca öksürük sebebi ile tahriş olan boğazlar için de onarıcı bir etkiye sahip. Sabah aç karnına bir ya da iki kaşık tüketilebilir. Gün içerisinde de yine bir iki kaşık kadar tüketmek normaldir. Ancak çok fazla tüketmek midede tahrişe sebep olabilir. Bu nedenle günde toplam 4 kaşığı geçmemelidir. Öksürüğe neden olan bronşit, astım ve boğmaca gibi hastalıklar üzerinde de son derece etkilidir.

İdrar Söktürücü Etkiye Sahip

Hem kadınların, hem de erkeklerin her yaş karşılaşabilecekleri idrar yolu enfeksiyonu oldukça zorlu bir hastalıktır. Siyah turpun idrar söktürücü etkisi bu hastalık üzerinde de faydalı olduğunu gösteriyor.

Kara Turp ve Bal Karışımı Faydaları

Ayrıca balın yatıştırıcı ve yapılandırıcı etkisi de idrar kesesinde meydana gelen tahribatın iyileşmesine yardımcı oluyor. Bir hafta bu karışıma devam ettiğiniz taktirde idrar söktürücü etkisini yakından görmeniz mümkün. Üstelik bazı genital bölge enfeksiyonları üzerinde de etkili olduğu kanıtlanmış durumda.

Diş Eti Sorunlarına Doğal Çözüm

Her yaştaki insanda diş eti sorunu görünebilir. Yadsınamayacak kadar önemli olan bu rahatsızlık bazen kanamalı da olabilir. Siyah turpun en etkili olduğu noktalardan biri de diş etleridir. Sağlıklı diş yapısına katkı sağlayan siyah turp ve bal karışımı ayrıca iştah açısı bir etkiye de sahiptir.

Mide Şişkinliklerini Önlüyor

Mide sorunları yaşayan insanlar için doğal bir ilaç olan siyah turp ve bal karışımı yatıştırıcı bir etkiye de sahiptir. Yemeklerden önce ya da sonra birkaç kaşık alınabilecek bu karışım sayesinde gaz sorunlarının önüne geçmek de mümkündür.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.