Saç Boyasını Akıtmak İçin Karbonat Kullanımı

Birçok kadın saçında oluşan beyazlıklar için veya farklı renk istediği için boyama yoluna başvurur. Bu nedenle seçtiğiniz renk bazen istediğiniz sonucu vermeyebilir, aynı zamanda hoş olmayan görüntü de oluşabilir. Evet, saçınızı bir hevesle boyadınız ve nasıl çıkaracağınızı düşünüyorsanız hiç tasalanmayın. Size bu konuda yardımcı olacak doğal ürün biliyoruz. Karbonat.

Genelde kadınlar saçını boyatmak için kuaföre gittiğinde, hayalini kurduğu renge ve modele bazen kavuşamaz. Kuaförün acemiliğinden olsun ya da kişinin saç yapısı uygun olmayabilir bazen. Bundan kurtulmak için tekrar boya üstüne boya yaptırma işlemi yapılırsa, bu daha da zarar verir ve aynı zamanda saçlarda dökülmeye sebep olur.

Doğal formül tarifi ve kullanımı:

Karbonatla Saç Renginizi Açacak Ve Sizi Eski Halinize Döndürecek Formül

  • Karbonat
  • Kepek yapmayan herhangi bir şampuan
  • Saç kremi

Sırasıyla kullanma işlemi;

  • İlk başta, kepek yapmayan şampuanla başınızı yıkamaya başlayın. Bunun sebebi ise, Karbonatı akıtacak olan formülü kepeksiz şampuan bünyesinde barındırır. Yıkama bittikten sonra güzelce durulayın.
  • Eşit olarak karbonat ile şampuanı güzelce karıştırın.
  • Karışımı saçınıza yedirme yoluyla diplerine nüfuz edene kadar yedirin. Saçınızı iyice ayırın ki, kuru yer kalmasın.
  • Ortalama 5 dakika kadar beklettikten sonra yıkamaya geçebilirsiniz. Yıkadıktan sonra da iyice durulamayı unutmayın.
  • Ardından ilk başta dediğimiz gibi kepeksiz şampuanla tekrar saçınızı yıkayın. Bu sefer hemen yıkamayıp, 3-5 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Saç Boyasını Çıkarmak İçin Önemli Bilgiler

İlk uygulamanızda saçınız tamamen boyadan arınmış olmayabilir. Her işte bir acemilik olabilir bunda da olacaktır. Dert etmeyin devamlılık gösterin. Yıkarken suyunuz sıcak olursa daha iyi olur. Bu saçınızı kurutabilir ama saç kremiyle bunu engelleyin.

Boyanın saçınıza tam manasıyla yerleşmeden önce müdahale edilmesi çok önemli. Yani 3 günü geçmeden kararınızı vermelisiniz.

Saçınız için karbonatı kullanmaya başladığınız zaman, bunda devamlılık gösterin. Başka şeylere başvurmayın. Bu işte uzman kişiler en az 3-4 gün yeni metotlara başvurulmamasını önerir.

Yorum Yapın

Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış.