Nimes Combo Jel Ağrı Kesici [Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları]

Kireçlenme, bel sırt ve boyun ağrılarında aşırı bir şekilde yaşayanların mutlaka doktora danışarak kullanması gereken Nimes Combo Jelin etkilerini yazımızdan okuyabilirsiniz. Eğer size uygunsa kullanmanız gereken bu jel, hakkında detaylı bilgi istiyorsanız makalemizin detaylarında mutlaka okumalısınız. Nimes Combo Jel ne işe yarar? Nimes Combo Jel nasıl kullanılır? Nimes Combo Jel fiyatı nedir?

Nimes, açık sarı renkli, opak homojen jel halindedir. Her tüp, steroid olmayan antienflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) grubundan olan %1 Nimesulid içerir ve 30 gramlık tüp ve karton kutu ambalajlarda kullanıma sunulmuştur.

Nimes, yumuşak doku romatizmal hastalıkları, ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku rahatsızlıkları, ağrı, iltihap ve kas gerginliği ile kendini gösteren kas ve iskelet sistemi hastalıklarının bölgesel tedavisinde ağrı kesici ve iltihap giderici olarak etkilidir.

Ağrı kesici özelliğe sahip bilinen Nimes Combo Jelin etken maddesi Tiyokolşikosid ve Nimesulid‘dir. Uygulandığı bölgede kas gevşetici ve ağrı kesici bir etki gösteren bu jel, osteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet), eklem dışı romatizma ve omurganın (boyun, bel, sırt bölgesi ) ağrılı kas kasılmalarının (spazmlarının) tedavisinde; kaza veya yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen ağrılarda ve ortopedik ameliyat sonrası ağrılarda kullanılmaktadır. Mutlaka bir uzman önerisi almadan kullanmamanız gereken bu jelin içerisindeki alerjik reaksiyon göstererek ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kullanılmaması gereken ve dikkatli kullanması gereken durumlara bakınız.⬇️

Bu tıbbi ürün dimetil sülfoksit içerir. Deride tahrişe neden olabilir.

Nimes’in Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Nimes’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa Nimes’ü kullanmayı durdurun ve derhal doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

 • Yüz, dil, boğazda şişme
 • Nefes darlığı, hırıltılı soluma

Bunlar çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Nimes’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

 • Kaşıntı
 • Deride kızarıklık

Bu yan etkiler doz azaltıldığında veya tedavi kesildiğinde kaybolur.

Nimes Jel Nasıl Kullanılır?

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; hastalıklı bölgeye ve çevresine günde 3-4 defa uygulanır. Doz, tedavi edilecek bölgenin genişliği ve tedaviye alınan yanıta göre değiştirilebilir.

Tedavi süresi 7-15 gündür.

Nimes yalnızca topikal kullanım içindir. Nimes’i etkilenen bölgeye nazikçe tamamen emilinceye kadar uygulayınız. Tedavi sırasında bandajlama veya kapatma (oklüzyon) uygulamayınız. Etkilenen bölgeye Nimes’i kuvvetli bir şekilde ovarak sürmeyiniz.

Yaşlılarda Nimes Jel Kullanımı

Nimes’in yaşlı hastalar için özel bir kullanım önerisi yoktur.

Nimes Jel’in Özel Kullanım Durumları

Böbrek/Karaciğer yetmezliği

Ağır böbrek ve karaciğer yetmezliğiniz var ise, Nimes dikkatlice ve doktorunuzun gözetimi altında kullanılmalıdır.

Eğer Nimes’in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Nimes Combo Jel Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

 • Nimes’in içeriğinde bulunan etkin ve/veya yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise,
 • Allerjik tepkileri uyaran ve prostaglandin sentezini engelleyen asetilsalisilik asit içeren (aspirin vb.) ilaçlar veya nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlar olarak adlandırılan ilaç grubuna dahil olan diğer ilaçlar sizde astım, alerjik burun akıntısı (rinit), ciltte kızarıklık ve kaşıntı (ürtiker), göz kapakları, dış üreme organları, dudaklar ve dil gibi yumuşak dokularda şişme (anjiyoödem) ve burun içinde et oluşumuna (nazal polip) neden oluyorsa Nimes’i kullanmayınız.
 • Lokal enfeksiyon bulunan, hasar görmüş veya aşınmış deri yüzeyinde kullanmayınız.
 • Diğer topikal (deriye sürülmek suretiyle uygulanan) preparatlar ile aynı anda kullanmayınız.
 • 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.

Nimes Jel Hangi Durumlarda Dikkatli Kullanılmalıdır?

 • Nimes’i, gözlere, mukozalara (ağız, burun gibi bazı organların iç yüzeylerini kaplayan dokular), enfeksiyonlu cilt bölgelerine ya da derideki açık yaralara uygulamayınız. Kazara temas ettiği takdirde derhal bol su ile yıkayınız.
 • Ağız yolu ile almayınız. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.
 • Nimes kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz ve doktorunuza veya bir hastaneye başvurunuz.
 • 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 • Mide-bağırsak kanaması, aktif veya olası mide ülseri, ağır böbrek veya karaciğer yetmezliği, ağır kan pıhtılaşma bozuklukları veya ağır/kontrol edilemeyen kalp rahatsızlığı olan hastalarda dikkatle kullanınız.
 • Diğer NSAİİ’lara (ağrı, ateş ve iltihaba etkili) aşırı hassasiyeti bulunan hastaların tedavisinde kullanılırken özel önlem alınız. Tedavi sırasında hassasiyet oluşma ihtimalini gözardı etmeyiniz. Tedavi boyunca Nimes ile diğer topikal (deriye sürülmek suretiyle uygulanan) NSAI ilaçlar ile beraber uygulandığında yanma hissi ve istisna olarak fotodermatoz (ışık maruziyeti ile ortaya çıkan deri hastalığı) oluşabilir.
 • Işığa duyarlılık riskini azaltmak için direkt güneş ışığına ve solaryuma maruz kalmayınız.
 • Nimes’i gerektiğinden daha geniş alanlara, uzun süre ile uygulamayınız.
 • Nimes’i uygulama esnasında giysilerinizle temas ettirmeyiniz. Aksi takdirde giysilerinizi boyayabilir. Bu durum giysilerin yıkanmasıyla ortadan kalkar.
 • Nimes’i sürdükten sonra uygulama bölgesini bandajla veya herhangi başka bir materyalle kapatmayınız.
 • İstenmeyen yan etkiler, mümkün olan en kısa süre için en az etkili dozun kullanılmasıyla azaltılabilir.

Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

Hamileler Nimes Jel Kullanabilir mi?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Nimes’in gebelik döneminde kullanılması önerilmemektedir. Özellikle gebeliğin 3. döneminde Nimes kullanılmamalıdır.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirirken Nimesa Combo Jel Kullanılır mı?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Nimesulidin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu nedenle emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Nimes’i emzirmeden önce göğüs bölgesi üzerine uygulamayınız.

Diğer İlaçlar İle Birlikte Nimes Kullanımı

Nimes’in herhangi bir ilaç veya madde ile bilinen bir geçimsizliği bulunmamaktadır. Nimes’i topikal olarak kullanılan diğer ilaçlar ile aynı anda kullanmayınız

Eğer reçeteli yada reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.