Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol kremin şu anki üreticisi olan Dongkook Pharmaceutical, Madecassol merhem, bir Fransız ilaç firması olan Laroche Navarron’dan ithal etti ve bu kremi Kore’de tanıttı. Daha sonra Dongkook, Centella asiatica’dan hammadde çıkarmaya ve ürünü kendi teknolojisini kullanarak üretmeye başladı. 1985 yılında şirket, bitkinin bir yaprağını içeren ve bitki özlerinden yapıldığını vurgulayan yeni bir yeşil ambalaj ile yeni bir ürün serisi olan Madecassol Kompleks Merhem’i tanıttı.

Madecassol yaralı hücreye doğrudan etki ederek dokuyu yenilemeye yardımcı olur. Ülserler, yaralar, fistüller, epizyotomiler, yanıklar, travma veya cerrahi, greftleme, radyoepitelit, yara izlerinin küçülmesi ve keloid izleri için profilaktik tedavi etmek için kullanılır. Varis hastalığından, varis ülserlerinden ve aynı zamanda yüzeysel pıhtı sorunu olan venöz yetmezlik, venöz duvarların ve dermisin fibroblastlarındaki kolajen biyosentezi üzerinde bir uyarma etkisine sahiptir. Hücre yenilenmesi bozulduğunda, yetersiz, aşırı veya düzensiz olduğunda kolajen liflerinin üretimini kontrol eder.

Madecassol Faydaları

Çeşitli yaralarının iz bırakmasını önlemek ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olmak için herhangi bir ikincil enfeksiyondan kaçınmak önemlidir.
Madecassol, şifalı bir bitki olan Centella asiatica özünden yapılan bir merhem veya tozdur ve yara izlerinin oluşmasını önlemek için tasarlanmıştır. Kore’de ilk kez 1970 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, halk tarafından son 45 yıldır yara iyileştirici bir merhem olarak seviliyor.

 • Çizgiler ve kırışıkları yok eder
 • Güneş yanığına iyi gelir
 • Güneşten korur
 • Yara izini kaldırır
 • Nemlendirici özelliği vardır
 • Oluşan yaraları iyileştirir
 • Ülseri tedavi eder.

Madecassol Krem Yüze Faydaları

Madecassol iyileştirici ve yara izi önleyici özellikleri ile tanınan, aynı zamanda kızarıklığın azalmasına yardımcı olan kremdir. Cildi pürüzsüzleştirir, Kızarıklık göründüğünde, gece kremi olarak veya akne sonrası izler üzerinde, daha hızlı ortadan kalkmalarına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Ayrıca, hızlı bir şekilde iyileşmelerine yardımcı olabileceği küçük kesiklerde ve yanıklar içinde kullanıldığı görülmüştür.

Madecassol Leke Giderir mi?

Centella asiatica özünden yapılan bu kremi insanlar, cilt enfeksiyonlarını veya ciltteki iltihabı tedavi etmek için kullanabilir.  Ciltteki hücrenin yenilenmesine yardımcı olan bir bitki olan Centella asiatica’dan elde edilen ekstraktlara ek olarak, Madecassol ayrıca diğer ilaçların yanı sıra antibiyotik neomisin ve anti-inflamatuar hidrokortizonu da içerir. Centella asiatica özü, iyileşme sürecinde normal kolajen sentezine yardımcı olur, hücrenin yenilemesini hızlandırır ve yara izlerinin oluşmasını engeller.

Madecassol Ne Kremi?

Egzama, böcek ısırıkları, zehirli bitkilerden kapılan alerjik yaralar, zehirli meşe veya zehirli sumak sabun deterjanları, kozmetikler, mücevherler, seboreik dermatit, sedef hastalığı, dış genital ve anal kaşıntı nedeniyle hafif cilt tahrişleri ve kızarıklıklarla ilişkili kaşıntıda geçici rahatlama sağlayan Madecassol merhem nerelerde kullanılır sorusunun cevabını reçete edildiğinde tam anlamıyla almış olmuyorsunuz. Makalemizde elimizden geldiğince sizlere Madecassol hakkında tüm soruları cevapladık.

Madecassol düşük enfeksiyon riski taşıyan yaralar veya hassas ciltler için uygundur ve yetişkinlere ek olarak bebekler ve küçük çocuklar için doktorlar tarafından çok sık tavsiye edilir. Madecassol %100 bitki özünden yapılır ve yanık yaraları gibi akıntılı veya kanayan yaralara uygulanabilir.

Madecassol, yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar, bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları, meme başı çatlak ve yarıkları, sünnet, genital bölge yırtılmaları, doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde, radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır.

Kabuk oluşmadan önce veya oluştuktan sonra tekrar tekrar uygulanırsa izlerin önlenmesinde etkilidir.

Madecassol cilt beyazlatma için kullanıma uygun değildir. Ancak güneş yanıklarının iyileşmesine ve güneşten korunmanıza yardımcı olabilir.

1 g merhem 10 mg Centella asiatica”nın titre edilmiş ekstresini içerir.

Madecassol 40g’ hk ambalajlarda sunulmaktadır.

Madecassol İçeriği

Madecassol Care Merhem ve Madecassol Powder, 45 yıllık geçmişi olan yara iyileştirici ilaçlardır. Şifalı bir bitki olan Centella asiatica özünden yapılır. Madecassol bitkisel bir krem olup bitkinin bir yaprağında yapılan ve bitkinin özünden yapıldığını vurgulayan bir yeşil ambalaj ile yeni bir ürün serisi olan Madecassol yaraları ve kızarıklıkları gideren bir kremdir.

Madecassol Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Madecassol sürülen bölgeye bağlı olarak yaranın cinsine göre ortalama yarım saat içinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Madecassol’ü gün 1-2 kez uyguladıktan sonra 1 haftada cildinizde oluşan sorunların ortadan kalktığını fark edeceksiniz.

Madecassol Yan Etkiler Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Madecassol’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, Madecassol’ü kullanmayı durdurun ve derhal doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

 • Alerjik reaksiyonlar Cilt döküntüsü
 • Kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen)
 • Kaşıntı
 • Cilt hassasiyeti

Bu yan etkiler ciddi yan etkilerdir. eğer Madecassol kullandıktan sonra cilt döküntüsü kaşıntı ve en önemlisi kızarıklıklar görüldüğünde doktorunuza başvurun. “Madecassol sürdüm yüzüm kızardı” gibi sorunlarınız oluşursa bu ciddi yan etki için doktorunuz size gereken tavsiyeyi verecektir.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Madecassol’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Madecassol Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça günde 1 -2 kez uygulayınız.

Kapağı ters çevirerek tüpü deliniz ve yara üzerine ince bir tabaka halinde sürünüz.

Doktorunuz Madecassol ile tedavinizin ne kadar süreceğini size bildirecektir.

Eğer Madecassol’ün etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Doz Aşımı Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Madecassol’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

Madecassol Kullanmayı Unuttuğumda Ne Yapmalıyım?

Unutulan dozları dengelemek için çift doz uygulamayınız.

Madecassol Kimler Tarafından Kullanılmamalıdır?

İlacın içindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise,

Süperenfekte lezyonlarda (iyileşmemiş bir enfeksiyonunuz varken yeni bir enfeksiyon gelişmesi durumunda)

Madecassol Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Madecassol’ü gözlerinize ya da yumuşama eğilimi olan dokular üzerine uygulamayınız.

Madecassol İle Birlikte Yiyecek ve İçecek Tüketimi

Belirtilen ilaç ile birlikte tüketilmesi sakıncalı olan yiyecek ve içecekler nelerdir? Ne yemeli veya ne yememeliyiz?

Madecassol’ün herhangi bir yiyecek ya da içecek ile kullanımını kısıtlayacak herhangi bir bilgi yoktur.

Hamilelik (Gebelik) Döneminde Madecassol Kullanılır mı?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Madecassol hamilelik döneminde kullanılabilir.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme Döneminde Madecassol Kullanılabilir mi?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Madecassol’ün emzirme döneminde kullanımı ile ilgili bilgi bulunmamaktadır.

Diğer İlaçlar İle Birlikte Madecassol Kullanılır mı?

Bazı ilaçlar ile birlikte kullanıldığında Madecassol’ün ya da kullanılan diğer ilacın etkisinin değişebileceği konusunda herhangi bir bilgi yoktur.

Araç ve makina kullanımı
Madecassol’ün araç ve makine kullanımına herhangi bir etkisi bildirilmemiştir. Madecassol’ün içeriğinde bulunan yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler Madecassol propilen glikol içerir. Propilen glikol ciltte tahrişe neden olabilir.

Eğer reçeteli yada reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.