Öksürük ve Boğaz Ağrısı İçin Kuru İncir ve Süt Karışımı

Kuru incir tek başına tüketildiğinde sağlığa çok faydalıyken süt ile karıştırılıp tüketildiğinde bambaşka bir hale gelmektedir. Saymakla bitmeyecek kadar faydaları olan kuru incir ve sütün faydalarını görmek için makalemizin okumaya devam ediniz.

Soğuk algınlığına ve diğer hastalıklara iyi gelebilecek bal limon tarçın karışımı etkisinde olan diğer en iyi bitkisel karışımlar için makalelerimize aşağıdan göz atabilirsiniz.⬇️

?Siyah Turp ve Bal Karışımı (?incele)

?Bal Limon Tarçın Karışımı (?incele)

?Bal Zerdeçal ve Zencefil Karışımı (?incele)

?Karabiber ve Bal Karışımı (?incele)

?Zencefilin Sağlığa Faydaları(?incele)

?Kuşburnu, Ihlamur ve Limon Karışımı (?incele)

Kuru İncir Ve Süt Karışımının Faydaları

Sağlık her şeyden önce gelir. Parmağınıza iğne batsa canınız orda olur. Hastalandığınızda doktora gidilmeli elbette fakat sağlıklı besinlerin gücünden de yararlanılmalı. Bunlardan biri de kuru incir ve süt karışımı.

Şifa deposu olan bu karışım birçok hastalığa derman oluyor. Gün içerisinde tüketilen 100gr. İncir ile kalsiyum, magnezyum, fosfor, B1 ve B2 vitamini vücut gereksinimin %4 kısmını karşılamış olur.

Kuru İncir Ve Süt Karışımı İçin Malzemeler

  • Yarım litre süt
  • 3-4 adet doğranmış incir

Kuru İncir Ve Süt Karışım Tarifi

  1. Kaynatmış olduğunuz sütün içerisine doğradığınız incirleri atın.
  2. Sonrasında beş dakika kadar daha kaynatın.
  3. Yumuşayan incirler kıvama geldikten sonra robottan geçirebilirsiniz.
  4. Biraz koyu kıvamlı olan bu karışımı içebilirsiniz.

Kuru İncir Ve Süt Karışımının Faydaları

Kuru incir oldukça faydalı şifa deposu bir meyvedir. Süt ile birleşimi ile mucizeler yaratıyor. Verilen tarifi uygulamanız halinde kabızlık sorununuza yarım saat gibi çok kısa bir sürede çare olabilirsiniz. İlaç kullanmak yerine doğal yöntemlerle vücudunuza daha faydalı olabilirsiniz.

Kuru incir ve süt ile iki malzemeden oluşan fakat oldukça kuvvetli olan bu karışımı farklı tariflerle uygulamanız halinde birçok hastalığa derman olabilirsiniz. Karışım müshil etkisi gösterecek kadar kuvvetlidir. Kendi doğal ilacınızı yapmış olursunuz.

Hücre yenilemede de etkisi olan incir içerdiği mineral ve proteinlerle hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. İçinde barınan potasyum etkisi ile de tansiyon dengeleyici görevini görür.

Koyu yapraklı yeşil renkli sebzelerin tüketimi de tansiyonu dengelemeye etkilidir. Diyabet hastalarını yiyebileceği en uygun meyvedir. Lifli bir gıda olmasından dolayı içinde bulunan şeker de vücut tarafından yavaş emilir. Bu yüzden tip 2 diyabet hastalarına önerilir.

1. Öksürüğe Birebir

Öksürükle başlayan bronşite ilerlemiş hastalıklar için;

  1. İki su bardağı pişmemiş süte iki adet kadar incir doğramanız ve kaynatmanız gerekli.
  2. Yaklaşık 20 dk Kadar beklettikten sonra süzerek içebilirsiniz.
  3. Günde 2 bardak sıcak olarak tüketmeniz yeterli olacaktır.

2. Ağız İçi Yaralarına İyi Gelir

İncirin kendisinin fayda sağladığı gibi yaprakları da faydalıdır. Ağız içi yaralarında etkisi bilinmektedir. 2 ila 3 adet incir yaprağını çiğneyip farkı görebilirsiniz. Hem ağız yararlarının geçmesini sağlar hem de ağız içinde oluşan kokuyu önlemiş olur.

Yaprakların bir mucizesi de siğile iyi gelmesidir. Yaprakların diplerinde oluşan süt siğil üzerine sürüldüğünde birkaç gün gibi kısa bir sürede etkisini gösterir. Saymakla bitmeyen faydalarından biri de yeni oluşmakta olan incirin ezilip püre yapılıp çıban üzerine sürülmesiyle çıbanın delinmesine neden olur.

3. Boğaz Ağrısında Yine İncir Ve Süt Karışımı

Taze incirle yakalanan mucizeler, kuru incirle de sağlanabiliyor. 2 adet kuru inciri doğrayıp sıcak suya bal ile birlikte attığınızda içebilirsiniz. Tek kullanımda olmasa da birkaç kez yapmanız halinde boğaz ağrısının hafiflediğini, geçtiğini göreceksiniz.

Ayrıca incirdeki vitaminlerden oluşan depolama sütte de var olmaktadır. Bunlar kalsiyum ile fosfor ile birlikte adeta süt bileşimini oluşturur. Süt içmeyen çocuklarınıza günde 2-3 adet incir yedirmeniz halinde süt içmiş etkisi yaratabilirsiniz.

Sadece hastalıklara değil birçok cilt problemlerine de çaredir. Gözeneklere peeling etkisi yaratan mucizevi incir aknelere de çare olmuş olur. Maske ve peeling için kullanabileceğiniz taze inciri ezerek merhem kıvamına getirebilirsiniz. Püre kalıne gelen inciri yüzünüze sürüp 20 dk. Kadar bekletmelisiniz. Peeling için kullanıyorsanız ovalayarak bekletmelisiniz.

İncir çok faydalı olsa da kaşındırma etkisi ya da alerji etkisi yapabilir. Bu yüzden yüzünüze uygulamadan önce kolunuzda denemelisiniz. Eğer herhangi bir alerjik reaksiyona rastlamıyorsanız yüzünüzde de uygulayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.