Kekik Yağı ve Vazelin Karışımı

Bu karışımın nasıl yapıldığını ve cildinize ne gibi faydaları olduğunu öğrenin. Kekik yağı cildinizin derinlenmesine temizlenmesini sağlar, ağrılarınıza iyi gelir ve bunların dışında bir çok faydası vardır.

Ciltteki kırışıklıkların önlenmesinde kullanılabilen kekik yağı, saç derisi için de oldukça faydalıdır. Kepek ve kaşıntı sorunlarına iyi gelebilmektedir.

Kekik Yağı ve Vazelin Karışımı Ne İşe Yarar?

Ancak kekik yağının zararları da mevcuttur. Çok fazla tüketilmesi halinde, çok farklı sonuçlar doğurabilir. Vücuttaki demiri emdiğinden dolayı, fazla tüketilmesi demir eksikliğine neden olabilir. Bu yüzden bu karışımı kullanırken dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kekik yağı ve vazelin karıştırılarak, sedef ve egzamaya karşı da kullanılmaktadır.

Karışımın Hazırlanışı

Vazelin bir kasenin içerisine koyularak, kaynayan suyun üzerinde sıvı hale getirilir. Daha sonra sıvı vazelinin içerisine kekik yağı, çay ağacı yağı, ısırgan yağı ve ozon yağı ilave edilir. Defne yağı da ayrıca ilave edilebilir.

Ozon yağının renginin pembe olduğundan ve kötü bir kokuya sahip olmadığından emin olunuz. Sonraki aşamada, karışım iyice karıştırılır.

Düzenli kullanılması halinde kaşıntı ve egzamalara çok iyi geldiği bilinmektedir. Fakat öncesinde, herhangi bir alerjiniz olup olmadığını bilmiyorsanız, cildinizin belirli bir bölgesinde denedikten 24 saat sonra herhangi bir değişiklik olmaması halinde denemeniz tavsiye edilir.

Egzama ve Sedef İçin Diğer Çözüm Önerileri

Ayrıca sedef hastalığı ile ilgili daha fazla çözüm arıyorsanız, ısırgan otu faydaları başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=M3hUA0XjEmA

Her türlü bitkisel karışımın size veya cildinize farklı etkileri olabilir. Bu yüzden, en doğrusu bir cildiye doktoru ile görüşüp, bu şekilde kullanmaktır.

Yorum Yapın

Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış.