Et Benlerini Kekik Yağı Karışımı İle Yok Edebilirsiniz!

Bazıları bu benleri ile barışıkken, bazıları da bu cilt farklılıklarından hoşlanmazlar. Üstelik büyüyen et benleri kişinin psikolojik olarak da etkilenmesine neden olur. Genellikle şeker hastalarında bu sorun daha fazla gözlemlenir.

Et Benlerine Bitkisel Çözüm

Kimyasal ilaç kullanmak istemeyenler ya da cerrahi müdahaleden korkanlar için et benlerine bitkisel karışımlar ile çözüm bulmak mümkün. Bitkisel yağlarda bulunan özel küçük moleküller cilt yapısına derinlemesine işler. Bu bitkilerin yağları cilde kolay nüfuz ettiğinden çözüm de daha hızlı gelişebiliyor. Özellikle kekik yağının cilt sorunları üzerindeki etkisi yadsınamaz. Hatta kekik yağı günümüzde pek çok kozmetik ve bakım ürününde de bulunuyor.

Kekik Otu Yağı ile Et Benlerinden Kurtulma

Tıbben operasyonlar ile alınabilen bu et benlerinin kişiye fiziki herhangi bir zararı bulunmaz. Ancak et beninin sıkıştırılması, kesilmesi, patlatılması gibi durumlarda çeşitli enfeksiyon riskleri doğabilir. Et benlerine doğal yollardan çözüm bulmak mümkündür.

Et Benlerine Kekik Yağı Karışımı

Kekik yağının içerisinde fenolik asit bulunmaktadır. Bu asit anti bakteriyel özelliği sayesinde pek çok cilt sorununda kullanılır. Özellikle iltihap önleyici, antioksidan ve tümör kaynaklı sorunları giderme özellikleri et benleri üzerinde de etkili olmasını sağlıyor. Ancak önemli olan bu yağı düzenli ve istikrarlı bir şekilde kullanmaktır. Çünkü et benlerine etkisi 2 aydan fazla sürebilir. Hatta yıllardır vücutta var olan et benlerine etkisi süreyi daha da uzatabilir.

Kekik Yağı Kürü Hazırlanışı

Kekik yağı ile et beni kürü hazırlamak oldukça basit. Bunun için kullanılacak olan malzemeler Hindistan cevizi yağı ve kekik yağından ibaret.

4 Damla kekik yağı ile 7 damla Hindistan cevizi yağı birbirine eklenir ve karıştırılır.

Karışımın şişede ağrı kapalı olarak saklanması gerekmektedir.

Günde 3 defa et benlerinin üzerine bu karışımdan sürülür. Benleriniz bir süre sonra mora dönmeye başlayacaktır. Bu sizi endişelendirmesin, çünkü iyileştiğinin bir göstergesidir. Ardından koyu kırmızıya dönüşecek ve cildinizden düşecektir.

Ancak bu karışımı kullanırken muhakkak kekik yağının inceltilmiş olması gerektiğini unutmayın. İnceltilmemiş yağlar cildinizde izler bırakabilir. Ayrıca bu karışım asla göz kapağı ve çevresinde bulunan et benlerine uygulanmamalıdır.

Hint Defnesi Yağı İle Mucize Çözüm

Et benleri üzerinde etkili olan bir diğer bitkisel karışım da Hint defnesi yağı kürüdür. Et beninin içindeki nemi yok eden bu yağ, benlerin kopup düşmesini sağlayacaktır. Aktarlarda kolayca bulunabilecek bu yağ sayesinde daha kısa sürede et benlerinden kurtulmak mümkün. Eski Hint ve Yunan toplumlarında bu yağdan kadınlar sıkça yararlanır ve saçlarına sürerlerdir. Yumuşatıcı bir etkisi de olan bu yağ saçları besler ve parlaklık verirdi.

Hint Defnesi Yağının Kullanımı

Hint defnesi yağını et benlerine uygulamadan önce temiz bir kap ılık suyun içine pamuk batırılır ve sıkılır.

Ancak pamuktaki tüm su kaba sıkılmamalı, pamuk hafif ıslak kalmalıdır. Ayrıca kullanılan suyun içme suyu olduğuna dikkat edilmeli ve yağ ile birlikte cilde emileceği unutulmamalıdır.

Ardından 3 damla kadar Hint defnesi yağı pamuğa damlatılır.

Et benlerine uygulanan bu yağın ardından parmak uçları ile benin etrafına masaj yapılır.

Günde 63 kez tekrarlanan bu işlemin ardından birkaç hafta içinde sonuç aldığınızı görebilirsiniz.

Böylece makalemizin sonuna gelmiş olup sizlere iyiliksağlık.com olarak yardımcı olmaktan gurur duyarız. Diğer bitkisel tedaviler için aşağıdan bitkilsel karışımlara ulaşabilirsiniz.

Soğuk algınlığına ve diğer hastalıklara iyi gelebilecek bal limon tarçın karışımı etkisinde olan diğer en iyi bitkisel karışımlar için makalelerimize aşağıdan göz atabilirsiniz. ⬇️

Siyah Turp ve Bal Karışımı (incele)

Bal Limon Tarçın Karışımı (incele)

Kuru İncir ve Süt Karışımı (incele)

Bal Zerdeçal ve Zencefil Karışımı (incele)

Karabiber ve Bal Karışımı (incele)

Zencefilin Sağlığa Faydaları(incele)

Kuşburnu, Ihlamur ve Limon Karışımı (incele)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.