Güneş Yağı Kullanmadan Bitkisel ve Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri

Bitkisel ve Sağlıkı Bronzlaşma

Yaz aylarında herhangi bir şekilde denize gitmeden ya da güneş yanıkları olmadan bronzlaşmak oldukça zordur. Bronzlaşma talebi olan ve bronzlaşma için çeşitli teknolojik yöntemler uygulayan birçok yerde bulunuyor. Fakat bunların bir takım sıkıntıları olabileceği gibi ücretleri de herkesin istemeyeceği ve uygulatamayacağı cinsten olabiliyor.

Her durumda olduğu gibi bronzlaşma konusunda da evde doğal bir şekilde bronzlaşabilme imkanı bulunuyor.

Kakao ile Bronzlaşmak

Doğal bronzlaşma yöntemleri araştırıldığında ilk olarak kakao ile bronzlaşma yöntemi akıllara geliyor. Az malzeme ile iyi sonuçlar verdiği için kakao ile bronzlaşma yöntemi insanların en çok kullandığı yöntemler arasında yer alıyor.

Koyu renk bir ten meydana getiren kakao ile doğal bronzlaşma yöntemini aşamalı bir şekilde uygulamak gerekiyor.

Malzemeleri : 2 yemek kaşığı kakao ve vücut nemlendiricisinden oluşuyor.

Yapılışı : Öncelikle nemlendirici bir kaba boşaltılıyor. Ardından bu kaba 2 yemek kaşığı kakao ekleniyor ve 5-10 dakika iyi bir şekilde karıştırılıyor. Daha bronz bir tene sahip olmak isteyenler nemlendiricinin içine koymuş olduğu kakao miktarını arttırmaktadır.

Daha sonra bu karışım vücutta bronzlaşmasını istenilen her yere sürülebiliyor. Kalıcılık noktasında ise sabun ile yıkanana kadar kalıcılığını koruyor.

Çay ile Bronzlaşmak

Evde içilen siyah çaylarla da bronzlaşmak mümkün olabilmektedir. Doğal yollarla bronz görünüme sahip olmak isteyenler içilen siyah çayın demine bir pamuk batırarak istenilen bölgelere sürekli olarak sürdüğü takdir de bronzlaşma imkanı bulabiliyor.

Yağlar ile Bronzlaşmak

Doğal yağlar kullanılarak bronzlaşma yöntemi oldukça çoktur. Bu yöntemlerin başında havuz yağı ile bronzlaşmak, ceviz yağı ile bronzlaşmak ve susam yağı ile bronzlaşmak gelmektedir. Doğal bir yöntem olan yağlar ile bronzlaşmak önemli ve kaliteli sonuçlar verebileceği gibi daha uzun süreli olabiliyor.

Bronz bir görünüm yakalamak isteyenler sadece kış ayları için değil yaz ayları için de yağlar ile bronzlaşma ve diğer yöntemleri uygulayabiliyorlar. Kakao ve badem yağlarını kullanarak da bronzlaşmak diğer yağlar ile hemen hemen aynı orantıda sonuçlar veriyor.

Cilde sürülen bu yağların herhangi bir şekilde zarar verdiği görülmediği için gönül rahatlığı ile yağlar sürülebilmektedir.

Havuç Yağı ile Nasıl Bronzlaşılır

Cildi en doğal yöntem ile bronzlaştırmak isteyenlerin tercih edebileceği havuz yağı ile bronzlaştırma yönteminde hafif turuncuya kayan bir renk oluşabilir. Turuncuya yakın olan bir bronzlama sağlayan havuç yağı sayesinde güneşe çıkmadan ya da denize gitmeden bronzlaşılabiliyor. Bu yağı vücudun bronzlaması istenilen her bölgeye sürülmesi gerekiyor. Havuç yağı bronzlaşmanın yanı sıra güneş yanığı olduğu takdirde bu yanığın acısını hafifletmek için de kullanılabilecek olan bir yağ türüdür.

Doğal Yağlar Nasıl Kullanılır

Yağlar ile doğal olarak bronzlaşmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken ve uyması gereken durumlar bulunuyor. Bunlara uyulduğu takdirde daha net bir bronzluk oluşturulabiliyor. Yağların geneli ile bronzlaşmak isteyenlerin öncelikle bir güneş kremi sürerek bir ya da iki saat güneşlenmesi gerekiyor. Daha sonra ise bronzlaşmaya yarayacak kakao yağı, ayçiçeği yağı, havuç yağı ya da diğer yağların herhangi biri cilde çok ince hareketlerle sürülmesi gerekiyor.

Bu yöntemle tam anlamıyla bronzluk kazanmak isteyenlerin birkaç gün boyunca üst üste uygulaması gerekiyor. Güneşlenmeyle beraber doğal yollar ile bronzlaşma bu şekilde gerçekleşiyor. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de güneşlenmeye başlayanların yağları hemen sürmemesi gerektiğidir.

İlk gün normal bir şekilde güneşlenip daha sonrasında güneşlenmenin ardından bronzlaştırıcı olarak yağlar sürülmelidir. Bu yağların ve diğer doğal bronzlaştırıcıların güzel görünen ve bronz bir tene sahip olma açısından büyük katkıları olmaktadır.

Yorum Yapın

Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış.