Bal + Zeytinyağı + Limon ile Cilt ve Saç Bakımı

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda size bal, limon ve zeytinyağı ile yapacağınız karışımın cildinize, saçınıza ve diğer rahatsızlıklarınıza ne kadar faydalı olduğundan ve bu karışımın nasıl hazırlandığından bahsedeceğiz. Elbette ki hepimiz pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteriz.

Bunun için elimizden geleni yaparız, fakat bitkisel olarak cildi ve saçı beslemek, hazır ürünleri kullanmaktan çok daha faydalı olacaktır.

Hazır ürünlerin içerisinde bulundurduğu alkoller ve diğer kimyasallar cildi uzun süreli kullanımlarda yıpratabilmektedir. Bu yüzden sizlere bitkisel kategorisi altında, daima doğal ve bitkisel karışımlarla cildinize uygulayabileceğiniz çözümler sunmaktayız.

Limonun faydaları saymakla bitmez, limonu hiçbir karışıma ihtiyaç duymadan da, cildinize, saçınıza uygulayabilirsiniz. Limonun faydalarını inceleyin.

Cildinizi Besleyin

Kullanılan bir çok cilt bakım ürününde zeytinyağı bulunmaktadır. Cildinizi besleyen ve iyileştiren bir çözüm olan zeytinyağı, hem harici ürünlerde, hem de doğal karışımlarda kullanabileceğiniz bir üründür.

Sizlere zeytinyağı faydalarını daha önce anlatmıştık. Nemlendirici ve besleyici olan zeytinyağı, cildinize direk uygulanabildiği gibi bazı karışımlarla da daha kolay nüfus etmesi sağlanabilir ve desteklenebilir.

Kuru Ciltlere Uygulama

Kuru ciltlere uygularken bu karışıma limon suyu veya limon eklemeyiniz. Cildi daha da kurutacaktır. Fakat limon cilt için çok faydalıdır. Cildiniz kuru değilse, bu karışımda limonu da bulundurmanız cildiniz için çok faydalı olacaktır.

Saçınız İçin Bal ve Zeytinyağı karışımı

Bu karışım sadece cildiniz için değil, saçınız ve saç kökleriniz, saç deriniz için de çok faydalı olacaktır. Yani yaptığınız bu karışımla, gözlerinizi yakmayacak şekilde yüzünüz ve saçınızı komple ovalayarak, iyice yedirerek temizleyebilir ve rahatlatabilirsiniz.

Öksürük ve Boğaz Ağrıları

Öksürük, bademcik ve boğaz ağrıları için de bu karışımı kullanabilirsiniz. Bildiğiniz üzere bal ve limon karışımı boğazlar için iyi bir çözümdür. Zeytinyağı da besleyici bileşenler için boğazlarınızın iyileşmesine destek olmaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.