Afilta 20MG Nedir? Eczane Satış Fiyatı ve Prospektüsü

Afilta 20 mg, san renkli film tabletler halindedir. Badem şeklindedir. Bu ilaç, yetişkin erkeklerde erektil disfonksiyon tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Erektil disfonksiyon, cinsel aktivite için gerekli penis sertleşmesinin sağlanamaması veya sertliğin korunamaması durumudur. Afilta’nın etkin maddesi tadalafilin cinsel aktivite için uygun penis sertleşmesinin sağlanması yeteneğini önemli ölçüde geliştirdiği gösterilmiştir.

Afilta Ne İlacıdır? Ne İçin Kullanılır?

İlaç, tadalafil etkin maddesini içeren, fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir. Cinsel uyarıyı takiben bu ilaç, penis içerisindeki kan damarlarının gevşemesine yardımcı olarak kanın penis içerisine akışını sağlar. Bunun sonucunda peniste sertleşme gerçekleşir. Eğer sertleşme sorununuz yoksa Afilta yardımcı olmayacaktır.

Cinsel uyarının olmadığı durumlarda ilacın tek başına işe yaramayacağı önemle not edilmelidir. Bu nedenle sizin ve partnerinizin, sertleşme sorunu tedavisi için ilaç almıyormuş gibi, ön cinsel aktivitede bulunması gerekmektedir.

Afilta Yan Etkileri Nelerdir?

Afilta Yan Etkileri Listesi

Aşağıdakilerden biri olursa Afilta’ü kullanmayı durdurun ve derhal doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

 1. Alerjik Reaksiyonlar, Döküntü gibi cilt sorunları.
 2. Göğüs ağrısı.
 3. Sertleşme süresinin uzaması ve ağrı oluşması.
 4. Ani görüş kaybı.
 5. Baş, sırt ve kas ağrıları.
 6. Bacaklar ve kollarda ağrı.
 7. Yüzde kızarma.
 8. Burun tıkanıklığı.
 9. Hazımsızlık ve Reflü

Daha Az Görülen Yan Etkileri

 1. Baş dönmesi,
 2. Mide ağrısı,
 3. Bulanık görme,
 4. Göz ağrısı,
 5. Terlemede artış,
 6. Nefes almada zorluk,
 7. İdrar yolundan kan gelmesi,
 8. Meni ve/veya idrarda kan varlığı,
 9. Çarpıntı hissi,
 10. Hızlı kalp atımı,
 11. Yüksek tansiyon,
 12. Düşük tansiyon,
 13. Burun kanaması ve kulaklarda çınlama

75 yaş üzerinde Afilta kullanan erkeklerde baş dönmesi ve ishal yan etkileri daha sıklıkla rapor edilmiştir.

AFILTA Nasıl Kullanılır?

Afiltayi kullanırken her zaman doktorunuzun söylediği şekilde alınız. Eğer emin değilseniz mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.

Önerilen doz, cinsel aktiviteden önce alman bir tane 20 mg’lık tablettir. Bu ilacı cinsel aktiviteden en az 30 dakika öncesinde almalısınız. Afilta, tableti aldıktan sonra 36 saat sonrasına kadar etkili olabilir. Cinsel uyarı olmadığı durumlarda ilacın etki etmeyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle sizin ve partnerinizin, sertleşme sorunu tedavisi için ilaç almıyormuş gibi, ön cinsel aktivitede bulunmanız gerekmektedir.

Afilta Alkol ile Birlikte Kullanımı

Alkol kullanımı sertleşme yeteneğini olumsuz yönde etkileyebilir. Alkol alımı geçici olarak tansiyonunuzu düşürebilir. Eğer bu ilacı aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız, ayağa kalktığınızda baş dönmesi riskim artıracağından, fazla alkol alımından (kandaki alkol oranı %0.08 ya da daha fazla olmamalı) kaçınınız.

Bu ilacı günde 1 defadan fazla almamalısınız. Afilta 20 mg tabletler cinsel aktivite öncesinde kullanılmak için tasarlanmıştır, sürekli günlük kullanımı önerilmez.

Bu ilacının tabletler yalnız erkeklerde ağız yoluyla kullanım içindir. Tableti bütün olarak bir miktar su ile yutunuz. Afilta aç veya tok kamına alınabilir.

Çocuklarda Kullanımı

Afilta, 18 yaşın altındaki çocuklar ve ergenlerin kullanımı için uygun değildir.

Afilta Kullanmayı Unuttuğumda Ne Yapmalıyım?

Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

Afilta Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Afilta kullanmadan önce veya sonrasında aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz önem arz etmektedir. Doktorunuza veya eczacınıza danışmadan ilaç kullanmanız aşırı derecede tehlikelidir.

 1. Afilta’yı kullanmadan önce doktorunuzla konuşunuz.
 2. Cinsel aktivite kalbinize ekstra bir zorlama yaptığından, kalp hastalığı olan hastalarda olası bir risk taşır. Bu nedenle, kalp probleminiz varsa doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 3. Aşağıdaki nedenler, Afilta’nın sizin için neden uygun olmayabileceğini gösteren nedenlerdir. Eğer bunlardan herhangi bir tanesi size uyuyorsa, ilacı almadan Önce doktorunuz ile konusunuz.
 4. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği (orak hücreli anemi), kemik iliği kanseri (multipl miyelom), kan hücrelerinin kanseri (lösemi) veya peniste şekil bozukluğunuz varsa
 5. Ciddi karaciğer probleminiz varsa.
 6. Ciddi böbrek rahatsızlığınız varsa.
 7. Peniste herhangi bir cinsel isteğe bağlı olmaksızın sık ve uzun süreli sertleşmeleriniz varsa.
 8. Leğen kemiğinin içindeki oluşumları ilgilendiren cerrahi girişim (pelvik cerrahi) veya prostat bezinin etrafındaki bazı dokularla birlikte alınması olarak tanımlanan sinirin korunmadığı radikal prostatektomi geçiren hastalardaAfilta’nın etkili olup olmadığı bilinmemektedir.
 9. Görmede ani azalma ya da görme kaybı yaşadıysanız, bu ilacı kullanmayı bırakınız ve derhal doktorunuza başvurunuz.
 10. Bu uyanlar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza damsınız.
 11. Bu ilaç, kadınların veya 18 yaş altı erkeklerin kullanımı için tasarlanmamıştır.

Afilta İle Birlikte Yiyecek ve İçecek Tüketimi

Afilta’yı aç veya tok kanuna kullanabilirsiniz. Greyfurt suyu Afilta’nın etkisi üzerine etkili olabilir ve dikkatle kullanılmalıdır. Daha fazla bilgi için doktorunuzla konuşunuz.

Araç ve makina kullanımı

Klinik araştırmalarda Afilta kullanan erkeklerin bazılarında bas dönmesi bildirilmiştir. Bu nedenle, taşıt veya makine kullanmadan önce ilaçlara karşı nasıl bir tepki gösterdiğinizi bilmeniz gerekir.

AFILTA Etken Maddesi Nedir?

Afilta, laktoz içermektedir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı intoleransmız olduğu söylenmişse, bu tıbbi ürünü almadan önce doktorunuzla temasa geçiniz. Bu tıbbi ürün her dozunda 1 mmol (23 mg)’dan daha az sodyum ihtiva eder; yani aslında “sodyum içermez”.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.